Kas yra darbo rinka, turbūt, visi puikiai žinome. Kasmet darbo rinka keičiasi, vienos profesijos ir specialybės tampa labiau reikalingos, kitos- mažiau.What is the labour market, probably we all know.

Darbo rinkaLabour market

B2C-pardavimai
Patarimai
Pardavimai-telefonu
Pardavimu-strategija
B2B-pardavimai
Apie-Mus
Pardavimu-vadybininko-atlyginimas
Pardavimai

Kas yra darbo rinka, turbūt, visi puikiai žinome. Kasmet darbo rinka keičiasi, vienos profesijos ir specialybės tampa labiau reikalingos, kitos- mažiau.What is the labour market, probably we all know.

Darbo rinkaLabour market

B2C-pardavimai
Patarimai
Pardavimai-telefonu
Pardavimu-strategija
B2B-pardavimai
Apie-Mus
Pardavimu-vadybininko-atlyginimas
Pardavimai
darbo-rinka

Kas yra darbo rinka, turbūt, visi puikiai žinome. Kasmet darbo rinka keičiasi, vienos profesijos ir specialybės tampa labiau reikalingos, kitos- mažiau. Tačiau darbo rinkoje yra specialybių, kurios yra paklausios visuomet. Viena iš jų – pardavimai.
Daugumai žmonių, kurie nėra susidūrę tiesiogiai su pardavimų veikla, atrodo, jog niekada negalėtų užsiimti pardavimais, nes tai psichologinio pasirengimo reikalaujantis, gan reiklus darbas, kurio tikslas būti “šiek tiek įkyriam”, kad kažką parduoti. Taip, ši teorija apie pardavimus darbo rinkoje yra iš dalies teisinga. Tačiau pardavimų darbo rinka yra gan plati, pradedant pardavėjais kasininkais ar pardavėjais- konsultantais ir baigiant pardavimų direktoriais ar pardavimų verslo plėtros vadovais. Kiekviena šių specialybių turi savų privalumų. Žinoma, ne kiekvienas darbo rinkos žaidėjas sutiktų pradėti savo karjerą parduotuvėje, prie kasos aparato. Tuo labiau, tai konvejerinis darbas, kur nereikia jokių papildomų gabumų, apart darbo su kasos aparatu ir pinigų priėmimo funkcijos.
Sekantis žingsnis pardavimų rinkoje yra pardavėjas – konsultantas. Tai specialybė, kai yra dirbama dažniausiai salone ir kai potencialus klientas ar interesantas ateina į saloną pats – pardavėjo -konsultanto funkcija sudominti ir aptarnauti kuo maloniau, kad interesantas taptų klientu.
Dar tolimesnis žingsnis pardavimų darbo rinkoje yra pardavimų vadybininko darbas. Tai jau šiek tiek įgūdžių ir veiklumo bei aktyvumo reikalaujantis darbas. Čia dažniausiai neužtenka tiesiog sėdėti ir laukti, kol klientas ateis pas tave. Išimtinais atvejais būna ir taip, tačiau dažniausiai pardavimų vadybininkai turi skambinti klientams patys, siūlyti prekes ar paslaugas, važiuoti į susitikimus, pristatyti savo produkciją, ruošti projektus, na, ir žinoma, parduoti. Toks darbas reikalauja didesnio pasirengimo negu pardavėjo- konsultanto, tačiau jis neabejotinai yra ir kur kas geriau apmokamas.
Kai pabosta pardavimų vadybininko darbas, darbo rinka gali pasiūlyti pardavimų vadovo darbą. Tokiais atvejais žmogus jau dirba su tam tikra komanda, moko juos, perduoda savo sukauptas žinias, dirba lyderystės pagrindais, tarsi mentorius ar koučeris. Dažniausiai pardavimų vadovo pagrindinės funkcijos yra užtikrinti, kad komanda vykdytų keliamus tikslus ir darytų reikiamus pardavimus.
Na, ir viena stipriausių darbo rinkoje esančių pozicijų pardavimuose – pardavimų direktoriaus pozicija. Čia žmogus turi būti sukaupęs pakankamai daug patirties pardavimuose, jų planavime, vykdyme, žinoti rinkos subtilybes, turėti aukštą emocinį intelektą, nebijoti priimti tiek populiarius, tiek nepopuliarius sprendimus, na, ir prisiimti visą atsakomybę už įmonės pardavimų rezultatų vykdymą.
Taigi, darbo rinka pardavimuose yra gan plati, tad nebūtinai užsiimti čia įvardintomis profesijomis – visąlaik turint pakankamai patirties galima užsiimti pardavimų konsultacijomis, pardavimų komandų formavimu, koučingu ir kitais intelektualiniais sprendimais.
Tiesiog turint omenyje, kad darbo rinka Lietuvoje yra gan sudėtinga – jeigu nežinote, kur uždirbti daug pinigų – rekomenduojame investuoti savo laiką į pardavimų sritį. Neabejotinai čia galima uždirbti daug, tačiau kaip ir visur reikia išmokti tam tikrų subtilybių, kurios galioja būtent vienokiems ar kitokiems pardavimams.
Ieškote darbo rinkoje pasiūlymų pardavimų srityje? Galbūt ieškote gerų pardavimo specialistų? O gal turite pardavimų darbuotojus, bet jiems trūksta kompetencijų? Galime atlikti vidinius ar asmeninius pardavimų mokymus, pardavimų auditą, pardavimų koučingą tam, kad Jūsų pardavimai augtų.

Top

Voodoosales Lyderystė

Įsivaizduokite idealią savo dieną: Jūs ateinate į darbą ir Jums nereikia žiūrėti, kaip Jūsų komandos vykdo iškeltus pardavimų tikslus.