Personalo atranka, personalo paieška

Darbuotojų paieška, darbuotojų atranka

darbo-rinka

Personalo atranka, personalo paieška arba dar kitaip darbuotojų atranka, darbuotojų paieška – tai nelengvas procesas įmonės viduje norint rasti tinkamus savo srities profesionalus. Todėl neretai į pagalbą pasitelkiamos personalo atrankos/paieškos arba galvų medžioklės agentūros. Įmonėms pačioms norint rasti tinkamą darbuotoją užtrunka nemažai laiko ir pastangų. Kaip žinia, Lietuvoje paskutiniu metu itin trūksta kompetentingų darbuotojų, turinčių reikiamą patirtį ir išsilavinimą. Ypatingai didelis trūkumas jaučiamas pardavimų, projektų valdymo, eksporto ir informacinių technologijų sektoriuose. Pardavimuose tinkamų darbuotojų trūksta pradedant klientų aptarnavimu ar asistentais ir baigiant vadovais. Norint surasti tinkamą savo srities profesionalą, reikia pasitelkti kur kas daugiau galimų variacijų nei skelbimai skelbimų portaluose. Kaip žinia, dažnai skelbimų portaluose lankosi tie, kurie jau yra nusivylę darbu, darbdaviu ir kartais apskritai nelabai norintys dirbti. Tad personalo paieška ar darbuotojų atranka dedant skelbimus skelbimų portaluose gali užtrukti ir pusmetį ar net metus, kol randamas tinkamas darbuotojas. Na, nebent imsite tą, kas atsiųs Jums CV, nežiūrint kokio specialisto Jums iš tikro reikia.

Tačiau yra ir kitų alternatyvų, kaip galima pagreitinti personalo atranką (paiešką). Pagalbininku gali tapti personalo atrankos (darbuotojų paieškos) agentūros, kurios turi savo duomenų bazes ar užsiima darbuotojų galvų medžiokle, vertina rekomendacijomis. Savo ruožtu tokias paslaugas teikia ir Voodoo Sales komanda. Mes specializuojamės vadovų, projektų vadovų, pardavimo ir marketingo profesionalų atrankose, personalo paieškoje, galvų medžioklėje. Turime išskirtinai didelę ekspertinę patirtį būtent pardavimo ir marketingo personalo paieškoje, galvų medžioklėje. Kadangi žinome, kad skelbimai gali būti tik pagalbinė priemonė surandant tinkamus darbuotojus. Mes užsiimame galvų medžiokle, tikriname rekomendacijomis, atliekame personalo (darbuotojų) atranką. Mums labai svarbu rekomendacijos, tad kandidatus patikriname pasitikslindami informaciją apie juos pas ankstesnius darbdavius, kolegas, partnerius. Personalo paiešką ir atranką palengvina ir kartu turi įtaką įmonės, kuriai ieškomas darbuotojas įvaizdis ir esama rinkos padėtis. Jeigu įmonėje yra dažna darbuotojų kaita arba “pašlijęs” įvaizdis, rasti tokiai įmonei tinkamus darbuotojus tampa kelis ar net keliolika kartų sunkiau. Tad prieš pradėdami dirbti su konkrečia įmone ties personalo atranka (darbuotojų paieška), mes įsivertiname ir įmonės situaciją rinkoje. Paprastai, norint atlikti tinkamą darbuotojų atranką ir įdarbinti sėkmingai kandidatą, procesas užtrunka 2-4 mėnesius. Per tą laiką atliekama galvų medžioklė, sudominami tinkami kandidatai, atliekama personalo paieška, darbuotojų atranka, patikrinamos rekomendacijos ir tik tada kandidatas pristatomas darbdaviui. Susitikimo su darbdaviais metu svarbu, kad sutaptų darbdavių ir kandidatų vertybės, požiūris į darbą, atsakomybes. Tik tokiu atveju rekomenduojame tolimesnius susitikimus tarp potencialaus darbdavio ir darbuotojo. Iš esmės viskas prasideda nuo vertybių, tad atliekant personalo (darbuotojų) atranką, paiešką labai svarbu įsivertinti įmonės ir kandidatų vertybes. Jos tarsi pamatas, kuris lemia tolimesnį bendravimą ir požiūrį vienų į kitus. Nereikia pamiršti, žinoma, ir uždarbio. Jis turi būti motyvuojantis, konkurencingas. Ypač tai svarbu pardavimuose. Nes jeigu Jums reikia kompetentingo ir gebančio parduoti pardavimo profesionalo, tai ir uždarbis jam turi būti siūlomas atitinkamai konkurencingas.

 

Jeigu svarstote personalo atrankos, darbuotojų atrankos, personalo paieškos klausimais ir nesate tikri, ar turite pakankamai laiko ir galimybių rasti tinkamus kandidatus (arba jau pabandėte ir supratote, kad rasti tinkamą kandidatą nelengva), susisiekite su mumis – pabendrausime, atsakysime Į Jums rūpimus personalo atrankos, darbuotojų atrankos, personalo paieškos klausimus ir galbūt Jūs nuspręsite, kad užsakyti šias paslaugas per mus Jums apsimoka labiau nei skirti savo asmeninį laiką personalo paieškai, darbuotojų atrankai.

Top